Asygnacja skarbowa dla chorągwi husarskiej wojewody wołyńskiego

Asygnacja Jana Ansgarego Czapskiego podskarbiego wielkiego koronnego dla chorągwi husarskiej Michała Potockiego wojewody wołyńskiego na pogłówne żydowskie do realizacji: u Żydów miasta Świerże z podania starszych powiatowych chełmskich z raty styczniowej, majowej i sierpniowej 1742 110 złp; miasta Grabowiec z raty styczniowej 100 złp; miasteczka Mosty Królewskie [Mosty Wielkie?] z rat styczniowej, majowej i sierpniowej 210 złp; ze wsi Synków z raty styczniowej 50 złp; z miasteczka Kutkorz z styczniowej, majowej i sierpniowej 100 złp; m. Lubele [Lubella, Ukraina] styczniowej, majowej i sierpniowej 165 złp; z miasteczka Rohan z raty styczniowej 100 złp; miasteczka Gozków [Gorzków?] z rat styczniowej, majowej i sierpniowej 100 złp; w Pleszkowicach [Pilaszkowice?] z rat styczniowej i majowej 100 złp; m. Ulanów z podania starszych Ordynacji Zamojskiej z rat styczniowej, majowej i sierpniowej 1742 r.  820 złp i 23 gr; u tychże w Ulanowie reszty z raty sierpniowej 288 złp.

Zespół: Księgi grodzkie bełskie (Fond 1)
Sygnatura: CGIA Lwów, Fond 1, op. 1, sp. 335, s. 903-905
Data wytworzenia: 18.10.1741
Miejsce powstania: Warszawa
Nazwy geograficzne: Bełz, Gorzków, Grabowiec, Kutkorz, Pilaszkowice, Ulanów, Warszawa, Świerże
Oblatowana w aktach grodzkich bełskich 4 VI 1742 przez Jakuba Mioduskiego plenipotenta Rostkowskich starostów wiskich.